Školský blog

Krajina fantázie

Žiaci 9. ročníka vyjadrili svoj názor na čítanie literatúry.

Agatha Christie - Záhada troch štvrtín

"Túto knihu by som si veľmi rada chcela prečítať. Pretože mám rada detektívne knihy.

Túto knihu by som odporúčala hlavne tým , ktorí majú radi záhady."

Daniela Tamóková

Prečo by som mal čítať knihy ?

"Knihy čítam niekedy, ale až tak sa mi nechce J.

Obdivujem ľudí ktorý čítajú knihy.

Knihy čítam najviac na hodine literatúry .

Čítal som veľa kníh ale nedočítal som ich.

Ale občas si pustím audio knihu, napr. Zaklínač, Dracula, Pán Prsteňov , Hobbit  .

Moja obľúbená kniha sa volá  Zápisky Ostreľovača. Je to o vojakovi Vasilijovi Zajcevovi , ktorý bojoval v meste Stalingrad , svoje vojnové zážitky opisuje v knihe. Kniha je úžasná, odporúčam  ju prečítať, dozviete sa o histórii vojny. "                                                                                               Samuel Sabovik

Prečo čítať knihy

"Všetci vieme, prečo je dôležité čítať knihy – vzdelávanie sa. Lenže nechce sa nám alebo je tu mnoho iných vecí, ktoré do toho prídu. Podobné výhovorky potom spôsobujú, že si na to ľudia nenájdu čas. Veď je toľko zaujímavejších vecí.

Knihu AVENGERS by som bol ochotný prečítať, pretože je zaujímavá. Čaká vás veľa zaujímavosti, túto knihu odporúčam."

Alexander Kolduš

Prečo je dôležité čítať knihy?

"Ja osobne nemám rád čítanie kníh. Viem, je to chyba ale skrátka nerád čítam. Mal by som čítať knihy,  lebo vďaka tomu si môžem rozvíjať svoju predstavivosť. Ľudia čo čítajú knihy sú obdivuhodní, sú múdrejší, majú bohatšiu slovnú zásobu. Ja radšej pôjdem hrať futbal s kamarátmi než by som si mal čítať nejaké knihy. Skúšal som si čítať  knihu ale ma väčšinou pri tom rozbolela hlava a rozmýšľal som nad niečím úplne  iným.

Kniha ktorú by som chcel prečítať sa volá Jaký je doopravdy Chuck Norris. Táto kniha sa mi páči lebo je v nej 101 vtipov s Chuckom Noririsom a je aj z pozadia natáčania jeho filmov. Odporúčam ju vám aby ste si ju prečítali. Je aj vtipná ale aj poučná."

Matej Marcinčák

Moje obľúbené knihy

"Túto knihu by som si s radosťou prečítala pretože milujem knihy v ktorých sa píše o láske, aj knihy ktoré su dojímavé alebo smutné. Túto knihu by som si určite kúpila, na to že ja nemám rada knihy. A
Ale ta kniha by ma zaujala pretože už som videla aj film a bol veľmi krásny. Odporučila by som ju všetkým ktorí majú radi romantické, dojímavé knihy."

Simona Tamoková

• Základná škola s materskou školou Štefana Ďurovčíka Palín 104