Školský blog

Bez rozdielu

Náš školský relax

Keďže sa aj my, žiaci palínskej školy, podieľame na realizácii projektu BEZ ROZDIELU, chcel by som Vás na stránkach našej školy informovať o novinkách, ktoré sa vďaka tomuto projektu na našej škole udiali.

Všetci sme sa veľmi tešili, keď sa jedného dňa pred zborovňou zrazu objavila veľká kopa farebných sedacích vakov,  veľkých penových kociek a kobercov.  Hurá! Budeme mať  relaxačné kútiky. V každej triede sa nachádzajú tulivaky, na ktorých deti sedia, čítajú alebo sa hrajú. V nižších ročníkoch deti oddychujú aj  na kobercoch.

Odvtedy je to trochu iné ako na iných školách. Deti  cez prestávky sedia na vakoch a kobercoch,  trieda trošku pripomína detskú izbu a deti sa v nich cítia ako doma. Zatiaľ nikto nepoškodil nič s toho čo sme dostali, ceníme si to ako svoje vlastné veci.

Súčasťou projektu nie sú len relaxačné kútiky ale deti môžu oddychovať aj v spoločenskej miestnosti, kde je koberec, penové kocky, tulivaky a množstvo spoločenských hier. Deti tam môžu tráviť čas po vyučovacích hodinách. Využívajú to hlavne šiestaci ktorým je smutno za družinou, ale prebiehajú tam aj rôzne besedy a aktivity školy určené žiakom.

Martin Tóth

• Základná škola s materskou školou Štefana Ďurovčíka Palín 104