Navigácia

Novinky v našej knižnici

Nové tituly v našej knižnici

V našom knižničnom fonde sa nachádzajú aj nasledovné tituly, ktoré si čitatelia môžu vypožičať.

Denník odvážneho bojka 15: Dolu vodou - Jeff KinneyGreg Heffley aj s celou rodinou nasadne do karavánu a vydá sa na výpravu za dobrodružstvom. Nič však nejde podľa plánu a napokon sa ocitnú v autokempingu, ktorý má od letného raja dosť ďaleko. Môže sa ešte niečo pokaziť? Samozrejme! Spustí sa lejak a hladina potoka stúpa... Podarí sa Heffleyovcom zachrániť prázdninový výlet, alebo už všetko pôjde len dolu vodou?

Minecraft: Sprievodca farmárčením - V  móde prežitia potrebujete neustále dostatok jedla a iných užitočných predmetov. Každý správny prieskumník vie, aké dôležité je zostrojenie vlastného farmárskeho systému. Tento oficiálny sprievodca vás naučí, čo všetko môžete produkovať. Začneme pestovaním plodín, prejdeme k chovu domácich zvierat, potom sa presunieme k umeniu chovu nepriateľských mobov a nakoniec ku generovaniu užitočných kociek.

Panejo a strašidelná škola Elvíry Moudré - Gabriela FutováV škriatkovskej škole učiteľky Elvíry Múdrej stretneme písmenkového škriatka Notota, Jajku, ktorá nájde aj ihlu v kope sena, skackajúceho Hophopa a mnohých iných zaujímavých postavičiek.Škriatkovia sa na vlastnej koži učia, čo je ozajstná hrôza, ale aj ako nepodľahnúť strachu a zachrániť seba i druhých v akejkoľvek nebezpečnej situácii. Veď strach má naozaj veľké oči. A čo je najdôležitejšie pre takého drobného škriatka? No predsa, aby sa vedel čo najlepšie skryť. A hlavne nedovolil mačke, aby ho zožrala.

Politika pre začiatočníkov - Kolektív autorovNa pochopenie toho, ako funguje svet okolo teba, treba poznať aspoň základné politické princípy. Politika je totiž úplne všade, aj keď si to ani neuvedomuješ. Ako občan máš rôzne práva a povinnosti – iné teraz a iné, keď vyrastieš. V tejto knihe nájdeš odpovede na otázky týkajúce sa politiky: Čo sú to zákony? Čo je to parlament? Čo robia králi a kráľovné? Kto platí nemocnice a cesty? Môžem veriť médiám? Kto rozhoduje, čo je legálne? Ako jednotlivé krajiny spolupracujú?

Havraní chlapci - Maggie StiefvaterKaždý rok trávi Blue jednu aprílovú noc pozorovaním duší ľudí, ktorí čoskoro opustia tento svet. Na zabudnutom cintoríne takto sprevádza svoju matku – jasnovidku. Doteraz duše len vycítila, nikdy ich nevidela. No tento rok sa z temnoty zrazu vynorí duša mladíka. A to znamená jediné: jeho náhlu smrť bude mať na svedomí práve ona. Blue totiž ťaží jedno veľké tajomstvo, proroctvo, s ktorým žije od narodenia. Ak pobozká lásku svojho života, zabije ju. Bude to prípad mladíka, ktorého dušu zazrela na cintoríne?

Strážkyňa krištáľov: Posledný drak - Jess BlackBabička znenazdajky zavolala do svojho domu Evu aj s Oskarom. Je čas otvoriť tajomnú drevenú krabičku. Tú, ktorá je taká nebezpečná, že sa na ňu deti doteraz nesmeli ani pozrieť. Dračí krištáľ prenesie Oskara a Evu do stredovekej krajiny drakobijcov, drakov chrliacich plamene, hradov a padacích mostov. Jej kráľovná požiada deti o pomoc, aby zachránili pred vyhynutím draky, odveký symbol sily a slobody. Dokážu kamaráti prekonať všetky úklady a splniť svoju úlohu?

Čarodejnica z Turlinghamu - Ellie BoswellByť dcérou riaditeľky na Turlinghamskej akadémii nie je vôbec jednoduché. Keďže Sophie nespí v škole, prichádza o množstvo večierkov a klebiet. A keď sa objaví Katy, nová študentka, vyzerá to, akoby azda počarovala všetky jej kamarátky. Katy síce nie je čarodejnica, ale je presvedčená, že v Turlinghame nejaká je. Katy totiž pochádza z rodiny lovcov čarodejníc a jej úlohou je tú turlinghamskú vypátrať. A Sophie sa rozhodne jej pomôcť...

• Základná škola s materskou školou Štefana Ďurovčíka Palín 104
    072 13 Palín 104