Aj v tomto roku sme sa na našej škole zapojili do celoslovenského podujatia Bubnovačka 2025, ktoré sa konalo 19. novembra pod heslom „Aby bolo deti lepšie počuť“.* Cieľom akcie bolo upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a pripomenúť potrebu včasnej prevencie v celej spoločnosti.
Okrem spoločného bubnovania sme so žiakmi uskutočnili aj viaceré sprievodné aktivity. Rozprávali sme sa o prevencii násilia páchaného na deťoch, pozreli sme si rozprávky s tematikou násilia. Diskutovali sme o rôznych formách ubližovania. Pracovali sme s videami o dobrodružstvách Kozma, po ktorých žiaci rozobrali problémy z príbehov a kreslili „Kozmove poučky“. Spoločne sme sa naučili a zaspievali pieseň vytvorenú pre Bubnovačku. Text piesne, ktorú nahral Ivan Timko, bubeník skupiny NO NAME, spolu so žiakmi ZŠ Park Angelinum, sme si aj podrobne rozobrali. Pozreli sme si video a videoklip o šikane Jany Kirschner a Separa Povedz to nahlas!. Žiaci si následne zabubnovali na vlastnoručne vyrobených bubnoch, ktoré potom vymaľovali a doplnili o práva detí.
Bubnovačka 2025 sa tak stala nielen hlasným, ale aj zmysluplným pripomenutím, že každý z nás môže prispieť k bezpečnejšiemu detstvu.